Wkłady z ceramiki izostatycznej – Uszczelnianie kominów

> Uszczelnianie Kominow

uszczelnianie kominów

Uszczelnianie – kompendium wiedzy

Czym jest uszczelnianie komina? Są to wszystkie działania mające na celu zapobieżenie zniszczeniu komina i „przeciekaniu” groźnych substancji (takich jak tlenek węgla), a także uszczelnianie przewodów wentylacyjnych czy spalinowych. Obecnie coraz częściej niestety możemy usłyszeć w mediach o tragediach domowych spowodowanych nieszczelnymi kominami. Zamiatanie pod dywan tego tematu może doprowadzić do przykrych dla wszystkich domowników konsekwencji.

Dlatego tak ważne jest, by pamiętać o systematycznej kontroli szczelności przewodów kominowych w naszych domach. Jak więc sprawdzić, czy nasz komin może potrzebować uszczelnienia? Niektóre objawy takiego stanu rzeczy to plamy na ścianach, pękający tynk lub nieprzyjemne zapachy. Uszczelnianie kominów powinno odbywać się szczególnie często w starszych domach jednorodzinnych, bowiem to tam jest największe prawdopodobieństwo awarii. Wszystkim właścicielom tego typu nieruchomości mocno rekomendujemy więc jak najszybsze dokonanie przeglądu swojego komina. W ten sposób można zapobiec wielu nieprzyjemnym czy nawet groźnym wydarzeniom – od cieknącego komina poczynając, a kończąc na tragediach takich jak pożar czy zatruciem tlenkiem węgla.

plamy na kominie

Plamy powstałe w wyniku nieszczelności komina

Plamy powstałe w wyniku nieszczelności komina

Jak więc się do tego zabrać? Obecnie uszczelnianie kominów odbywa się na różne sposoby. Możemy wyróżnić szlamowanie przewodu kominowego, które polega na wlewaniu do środka komina masy uszczelniającej; przewód kominowy przybiera wtedy kształt tuby. Można także spotkać uszczelnianie w formie montażu wkładu kominowego, czyli zamontowaniu we wnętrzu przewodu kominowego stalowego lub ceramicznego tunelu, którym odprowadzane są spaliny. Kolejnym sposobem jest montowanie tzw. wkładów rozprężnych. Te, po wpuszczeniu do przewodu kominowego i napompowaniu ich sprężonym powietrzem, ściśle przylegają do ścianek komina i powodują jego uszczelnienie. Niezależnie jednak od wyboru metody i formy uszczelniania kominów, zabieg ten przedłuża ich życie oraz, co najważniejsze, zapewnia bezpieczeństwo wszystkim mieszkańcom domu.

 

Uszczelnianie kominów – zrób to sam?

Dbanie o bezpieczeństwo i wygodę użytkowania przewodów kominowych nie jest więc czynnością łatwą i szybką. Jest to dość skomplikowany proces, który wymaga nakładu pracy, specjalistycznego sprzętu, a przede wszystkim profesjonalnej wiedzy i umiejętności. Zdecydowanie odradzamy więc zabieranie się do całej operacji na własną rękę. Zamiast tego polecamy fachową pomoc naszych specjalistów. Firma KOMINO kompleksowo zajmie się uszczelnianiem kominów i pomoże zagwarantować jego bezpieczną i efektywną pracę.

Na czym więc dokładnie polegają nasze usługi? Na początek weryfikujemy stan systemu kominowego, by sprawdzić, jakie działania powinny być przeprowadzone. Następnie sprawnie i profesjonalnie dokonujemy wymaganych zmian – wszystko oczywiście przy użyciu najnowszego sprzętu i z wykorzystaniem szerokiej wiedzy i wieloletniego doświadczenia naszych pracowników. Gwarantujemy, że nasze usługi zostaną wykonane szybko, dokładnie i profesjonalnie, dzięki czemu już niedługo będą mogli Państwo cieszyć się całkowitym bezpieczeństwem swojego domu.

Zapraszamy do kontaktu z firmą KOMINO zajmującą się renowacjami kominów. W zakresie świadczonych przez nas usług znajdują się m.in. frezowanie kominów oraz montaż wkładów kominowych, w tym ceramicznych, żaroodpornych oraz kwasoodpornych. Z przyjemnością przygotujemy ofertę naprawy kominów, która pozwoli zagwarantować pełne bezpieczeństwo oraz nienaganną pracę domowego systemu kominowego.

Możliwość komentowania jest wyłączona.