Renowacja systemów kominowych we Wrocławiu – Frezowanie kominów

> Frezowanie Kominow

frezowanie kominów

Frezowanie kominów – co to jest i dlaczego warto?

komin frezowany

Frezowanie kominów to jeden z najważniejszych, a zarazem najtrudniejszych zabiegów kominiarskich. Polega na usunięciu utrudniających prawidłową pracę przewodu kominowego sadzy i spalin. Zapraszamy!

Jak to działa?

Frezowanie komina wykonuje się przy pomocy frezu kominowego, który usuwa zbędne warstwy gruzu oraz inne substancje. Pozwala to na mechaniczne poszerzanie komina, co umożliwia umieszczenie w jego wnętrzu wkładu kominowego. Frezowanie to bardzo dobry sposób na rekonstrukcję uszkodzonego systemu kominowego. W wyniku rozwiercenia komina powiększa się jego średnica, a tym samym prześwit. Zabieg jest szczególnie zalecany, gdy przystosowujemy komin do opalania go piecem stałopalnym. Warto wiedzieć, że procedura nie ingeruje w żaden sposób we wnętrze domu czy mieszkania. Frez kominowy działa wewnątrz komina i stamtąd też zbierany jest pył, kurz i gruz. Dzięki temu unikniemy konieczności gruntownego sprzątania pomieszczenia po zakończeniu robót.

Kiedy jest to potrzebne?

Frezowanie jest konieczne, jeśli trzeba rozwiercić komin, aby zwiększyć jego wewnętrzną część, która uległa zatkaniu. Powiększenie przewodu kominowego jest też zalecane, gdy trzeba podłączyć piec lub inne urządzenie grzewcze wytwarzające więcej ciepła niż poprzednio zainstalowane. Frezowanie należy wykonać w przypadku nieszczelnego komina, którego naprawa wymaga zamontowania wkładu lub wzmocnienia go specjalną masą plastyczną.

Komino a usługa frezowania

W rozporządzeniu ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 16.08.1999, wydanym na podstawie Ustawy Prawo Budowlane możemy przeczytać:

prawo kominiarskie„Użytkownik lokalu korzystający z przewodów i kanałów dymowych, spalinowych i wentylacyjnych może powierzać naprawę i konserwację tych urządzeń wyłącznie osobom posiadającym świadectwa kwalifikacyjne określone w odrębnych przepisach.”

Dlaczego my?

Do frezowania kominów wykorzystujemy głowice łańcuchowe, napędzane agregatem hydraulicznym, które pozwalają szybko i sprawnie pozbyć się zalegających w kominie szkodliwych substancji. Cały zabieg trwa tylko jeden dzień, a gwarancja naszych usług trwa przez aż 60 miesięcy. Dodatkowo do wykonania tego typu czynności prawo wymaga specjalisty z odpowiednim certyfikatem. Nasza kadra pracownicza ma wszystkie niezbędne dokumenty do pracy nad systemami kominowymi. Zapraszamy do współpracy!

Możliwość komentowania jest wyłączona.