Frezowanie kominów

frezowanie kominów

 

Frezowanie kominów – co to jest?

komin frezowanyJednym z najważniejszych, a zarazem trudniejszych zabiegów kominiarskich jest frezowanie komina polegające na usunięciu utrudniających prawidłową pracę przewodu kominowego sadzy i spalin. Frezowanie wykonuje się przy pomocy frezu kominowego, który poprzez usuwanie zbędnych warstw gruzu oraz innych substancji, mechanicznie powiększa wewnętrzną część komina, dzięki czemu ułatwia umieszczenie wkładu kominowego.

Jest to więc bardzo dobry sposób na rekonstrukcję uszkodzonego systemu kominowego. W wyniku rozwiercenia komina powiększa się jego średnica, a tym samym również jego prześwit. Frezowanie jest też szczególnie zalecanym zabiegiem, gdy przystosowujemy komin do np. opalania go piecem stałopalnym. Warto wiedzieć, że operacja ta nie ingeruje w żaden sposób we wnętrze domu czy mieszkania. Frez kominowy działa wewnątrz komina i stamtąd też zbierany jest pył, kurz i gruz. Dzięki temu unikniemy konieczności gruntownego sprzątania pomieszczenia po zakończeniu robót.

Po czym można poznać, że dany przewód kominowy potrzebuje frezowania? Będzie ono konieczne jeśli potrzebujemy zwiększyć wewnętrzną, zatkaną część komina. Powiększenie przewodu kominowego jest też zalecane, gdy trzeba poprawić komin lub podłączyć piec lub inne urządzenie grzewcze wytwarzające więcej ciepła niż poprzednio zainstalowane. Frezowanie powinno się odbyć również w przypadku nieszczelnego komina, którego naprawa wymaga zamontowania wkładu kominowego lub wzmocnienie go specjalną masą plastyczną.

 

Komino, a usługa frezowania

W rozporządzeniu ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 16.08.1999, wydanym na podstawie Ustawy Prawo Budowlane możemy przeczytać:

prawo kominiarskie„Użytkownik lokalu korzystający z przewodów i kanałów dymowych, spalinowych i wentylacyjnych może powierzać naprawę i konserwację tych urządzeń wyłącznie osobom posiadającym świadectwa kwalifikacyjne określone w odrębnych przepisach.”

Trzeba też pamiętać o regularnej kontroli tych systemów, ponieważ ich sprawne funkcjonowanie w dużej mierze wpływa na bezpieczeństwo całego domu czy mieszkania. Taka operacja jest szczególnie zalecana, gdy posiadacie Państwo długo eksploatowany murowany komin z cegły.

Firma Komino oferuje wymienione wyżej usługi na najwyższym poziomie. W naszych działaniach korzystamy tylko ze sprzętu najwyższej jakości, a nasi pracownicy to wysoce wykwalifikowani profesjonaliści z dużym doświadczeniem w swojej branży. Do frezowania wykorzystujemy głowice łańcuchowe, napędzane agregatem hydraulicznym, które pozwalają szybko i sprawnie pozbyć się zalegających w kominie szkodliwych substancji. Cały zabieg trwa tylko jeden dzień, a gwarancja naszych usług trwa przez aż 60 miesięcy.

Co więc trzeba zrobić, by komin w Państwa domu był dobrze zadbany i całkowicie szczelny? Na początek zachęcamy do kontaktu z nami. To pierwszy krok, jaki mogą Państwo podjąć w kierunku zapewnienia bezpieczeństwa swojego domu i jego mieszkańców. Resztę proszę zostawić nam – firma KOMINO zajmie się tym w profesjonalny, szybki efektywny sposób. Oprócz usługi frezowania kominów, zajmujemy się również uszczelnianiem kominów oraz montażem wkładów kominowych. Zachęcamy do kontaktu.

tel. kom. 609 24 24 26tel. 71 314 19 09e-mail: wkladkom@op.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.