Poszerzanie komina przez frezowanie we Wrocławiu – Blog

> Blog

KOMINO – usługi kominiarskie

Funkcje i rodzaje wkładów kominowych

Wkłady kominowe stanowią kluczowy element instalacji spalinowych i dymowych, gdyż mają bezpośrednio kontakt ze spalinami. Rodzajów wkładów jest kilka, wszystkie jednak muszą cechować się odpowiednim poziomem odporności i trwałości, gdyż spełniają w kominie bardzo ważne funkcje. Na rynku możemy wybierać spomiędzy różnych produktów, które mają swoje specyficzne właściwości i zastosowanie.

Co warto wiedzieć o frezowaniu kominów?

Frezowanie kominów nazywane jest inaczej rozwiercaniem. To jedna z metod renowacji kanałów dymowych oraz skuteczny sposób na powiększenie ich przekrojów poprzecznych. Prawidłowo zbudowany komin powinien zapewnić właściwie funkcjonowanie naturalnego ciągu. Jest to szczególnie istotne nie tylko ze względu na bezpieczeństwo jego użytkowników, ale również dla optymalnej pracy kotła lub kominka. Z tego powodu warto wiedzieć, […]

Dlaczego uszczelnianie kominów jest ważne?

Uszczelnianie kominów zwiększa trwałość przewodów kominowych i bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo mieszkańców domu. Właściciele budynków mieszkalnych niestety często zapominają o kontroli szczelności komina. Skutki zaniedbań mogą być poważne i lepiej ich uniknąć, korzystając z pomocy z wykwalifikowanego kominiarza.

Jak wybrać wkład kominowy?

Wkład kominowy jest gotowym elementem prefabrykowanym, mającym istotne znaczenie w przedłużaniu żywotności naszego komina. Może być częścią systemów kominowych, które cieszą się ostatnio dużą popularnością lub stanowić doskonałą metodę na renowację starego komina murowanego. Wkłady kominowe zapewniają bezpieczne funkcjonowanie komory spalania i nie wymagają dużej ingerencji w konstrukcję budynku. Jak wybrać odpowiedni wkład kominowy?

Na czym polega renowacja komina?

Eksploatacja kominów wiąże się z niezbędnymi zabiegami konserwacyjnymi, którym trzeba poddawać przewody kominowe. Tylko regularna kontrola stanu technicznego zapewni bezawaryjne funkcjonowanie naszego komina i wykaże ewentualne uszkodzenia. Intensywne oddziaływanie czynników atmosferycznych może prowadzić do pęknięć lub smolistych osadów. To pierwsze symptomy świadczące o tym, że należy przeprowadzić renowację komina.

Czym się charakteryzuje ceramika izostatyczna?

Ceramika izostatyczna to nowoczesny materiał budowlany, o podwyższonych właściwościach w stosunku do ceramiki tradycyjnej. Ceramika izostatyczna jest bardziej wytrzymała mechanicznie, ma większą gęstość właściwą, a także niewielką wagę i pojemność cieplną. Coraz powszechniej jest wykorzystywana do budowania trójwarstwowych systemów kominowych, w których występują dodatkowo pustaki z keramzytu oraz izolacja w wełny mineralnej.