Poszerzanie komina przez frezowanie we Wrocławiu – Blog

> Blog

KOMINO – usługi kominiarskie

Jakie są objawy nieszczelnego komina?

W ostatnich latach wiele mówi się o tym, że zaniedbanie regularnych przeglądów kominiarskich może doprowadzić do tragedii. Niestety wciąż wiele osób narzekających na swój komin nie potrafi odczytać wyraźnych sygnałów, że wymaga on naprawy. Co może być dla nas sugestią, aby natychmiast zwrócić się o pomoc do kominiarza? W dzisiejszym wpisie zajmiemy się tym tematem.

Rachunek od kominiarza a odszkodowanie

Właściciele domów jednorodzinnych mają prawny obowiązek dokonania przeglądu komina przynajmniej raz do roku. Wielu z nich wciąż niestety zapomina o nim lub uważa, że komin można kontrolować rzadziej. Jeszcze inni próbują oszczędzić na usługach fachowców i przeglądu dokonują amatorsko, uważając, że jeśli nawet dojdzie do pożaru, to dom jest i tak ubezpieczony. Pomijając niebezpieczeństwa związane […]

Jak przebiega montaż wkładu kominowego?

Zadaniem wkładu kominowego jest zabezpieczenie przewodu kominowego przed uszkodzeniem i poprawne odprowadzanie spalin. Montaż wkładu jest niezbędny zwłaszcza w starych budynkach, w których zaprawa spomiędzy cegieł w kominie wykruszyła się przez lata, a sam komin stał się nieszczelny. Przypadki, gdy montaż wkładu jest wymagany, określają przepisy prawa budowlanego.

Kwasoodporne wkłady kominowe – charakterystyka

Jednym z dostępnych na rynku rodzajów wkładów kominowych są wkłady kwasoodporne. Kiedy warto się na nie zdecydować i jakie są ich zalety? Dowiesz się z tego wpisu.

Funkcje i rodzaje wkładów kominowych

Wkłady kominowe stanowią kluczowy element instalacji spalinowych i dymowych, gdyż mają bezpośrednio kontakt ze spalinami. Rodzajów wkładów jest kilka, wszystkie jednak muszą cechować się odpowiednim poziomem odporności i trwałości, gdyż spełniają w kominie bardzo ważne funkcje. Na rynku możemy wybierać spomiędzy różnych produktów, które mają swoje specyficzne właściwości i zastosowanie.

Co warto wiedzieć o frezowaniu kominów?

Frezowanie kominów nazywane jest inaczej rozwiercaniem. To jedna z metod renowacji kanałów dymowych oraz skuteczny sposób na powiększenie ich przekrojów poprzecznych. Prawidłowo zbudowany komin powinien zapewnić właściwie funkcjonowanie naturalnego ciągu. Jest to szczególnie istotne nie tylko ze względu na bezpieczeństwo jego użytkowników, ale również dla optymalnej pracy kotła lub kominka. Z tego powodu warto wiedzieć, […]