Kominy izolowane we Wrocławiu – Montaż wkładu kominowego

> Montaz Wkladu Kominowego

montaż wkładu kominowego

Montaż wkładu kominowego – najważniejsze informacje

Wkładem kominowym nazywa się przewód, który umieszczany jest wewnątrz komina. Wyróżnia się wkłady ceramiczne oraz wykonane z żelaza wkłady żaroodporne oraz wkłady kwasoodporne. Głównym celem montażu wkładów kominowych jest zabezpieczenie przewodu kominowego przed uszkodzeniem oraz oprowadzanie spalin. Wkłady kominowe bardzo często montuje się w dawnym budownictwie, gdzie upływ czasu miał wpływ na wykruszenie zaprawy znajdującej się między cegłami, co jest powodem nieszczelności. Decydując się na montaż wkładu kominowego, zapewniamy sobie prawidłowe działanie komina.

Polskie prawo budowlane określa, kiedy wymagany jest montaż wkładu kominowego. Jeśli mamy do czynienia z kominem murowanym, w którym trzeba podłączyć nowoczesny kocioł olejowy lub gazowy (w związku z modernizacją systemu grzewczego), wkład kominowy musi być wykonany ze stali kwasoodpornej. Trzeba również pamiętać o wymaganych wymiarach takiego wkładu, którego średnica nie może być mniejsza niż 150 mm. Wymiary komina nie mogą więc być mniejsze niż 14 x 14 cm.

stalowy wkład kominowy

Jak wygląda montaż wkładu kominowego? Przede wszystkim, najpierw należy sprawdzić drożność kanału ceglanego oraz oczyścić go. Ważne jest także ustalenie przebiegu wewnętrznego, co pozwoli sprawdzić czy przewód nie ulega na swojej długości zwężeniom lub załamaniom. Następnie trzeba dobrać odpowiednie wymiary i rodzaj wkładu. Ważny będzie nie tylko materiał, z jakiego wykonany jest wkład kominowy czy możliwość dopasowania go do łamanych kominów, ale także przekrój, który może być okrągły lub owalny. Gdy już mamy właściwie przygotowany wkład, musimy wprowadzić go do środka komina. Najczęściej robi się to od strony dachu opuszczając poszczególne elementy na napiętej linie. Ważne jest, aby elementy były wprowadzane zawsze roztłoczoną częścią (mufą) do góry. W przeciwnym wypadku skropliny pojawiające się wewnątrz wkładu będą wyciekać na zewnątrz.

W miejscu, gdzie wkład kominowy będzie podłączony do pieca, konieczne jest zainstalowanie trójnika, co łączy się z koniecznością wykucia otworu w ścianie jeśli wcześniej nie został wykonany. Dolna część wkładu zakończona jest tzw. wyczystką, czyli miejscem, gdzie zbierają się ewentualne rezultaty spalania, które trzeba od czasu do czasu usuwać. Dodatkowo znajduje się tam też zbieracz skroplin, który gwarantuje, że w przypadku pojawienia się wewnątrz wkładu skroplonych substancji nie dostaną się one z powrotem do pieca.

Na szczycie wkładu kominowego umieszcza się najczęściej tzw. „strażaka”, lub daszek kominowy czyli zakończenie chroniące wkład przed czynnikami atmosferycznymi oraz gwałtownymi podmuchami wiatru. Wszystkie elementy powinny być trwale połączone oraz uszczelnione, aby zapobiec przedostawaniu się wody w niewłaściwe miejsca.

 

Usługa montażu w firmie KOMINO

Bardzo często montaż wkładu kominowego jest niezbędny, aby zapewnić bezpieczeństwo domu. Nie jest to proste zadanie, dlatego warto poszukać specjalistów, którzy zajmują się szybką, a przede wszystkim profesjonalną instalacją wkładów kominowych.

Zapewniamy Państwu szeroki wybór wkładów kominowych. Nasza oferta dotyczy montażu wkładów kominowych:

• kwasoodpornych,
• żaroodpornych,
• owalnych,
• koncentrycznych do kotłów z zamkniętą komorą spalania.

Gwarantujemy, że wszystkie świadczone przez nas usługi stoją na najwyższym poziomie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy. Zajmujemy się remontami kominów, w tym frezowaniem oraz uszczelnianiem systemów kominowych. Oprócz tego oferujemy Państwu montaż kominów:

  • izolowanych do kotłów gazowych i olejnych,
  • izolowanych, żaroodpornych do kotłów na paliwa stałe,
  • wentylacyjnych ze stali nierdzewnej,
  • wentylacyjnych w świetlikach.

Zachęcamy zatem do skontaktowania z naszą firmą. Poprawny montaż wkładu kominowego to pierwszy krok, aby zapewnić bezpieczeństwo naszemu domowi oraz jego mieszkańcom. Dlatego nie warto czekać i już dziś zadzwońcie po firmę KOMINO, która solidnie i sprawnie przeprowadzi wszystkie zlecone jej prace.

Możliwość komentowania jest wyłączona.